bg
alanyaisrehberi
Ünlüler geçidi gibiydi 18/05/2015

Ünlüler geçidi gibiydi

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) 2014 Medya Başarı Ödülleri töreni Termopet Aquapark'ta yapıldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da katıldığı törende, Fatih Çekirge, Yavuz Donat ile Seda ve Cem Öğretir çifti de ödül aldı.

Gecenin onur konuğu Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na ise bugüne kadar bölgeye yaptığı hizmetlerden dolayı Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim tarafından 'Şükran Plaketi' takdim edildi.

 

Törende konuşan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Alanyalılar'ın 'diplomat ve gazeteci doğduklarını' söyledi. Alanyalı gazetecilerle dünya ülkelerindeki gazetecilerin arasının iyi olduğunu anlatan Bakan Çavuşoğlu, Alanya basının hizmetlerinde kendilerine büyük katkı verdiğini kaydetti. Medyanın demokrasinin vazgeçilmezi olduğuna dikkati çeken Bakan Çavuşoğlu, konuşmasına şöyle devam etti; "Herkes kendi görev çizgisini, saygı duymasını bildiği zaman, ortak çıkarlarda birleştiğimiz zaman her şey güzel oluyor. Türkiye'ye baktığımızda basın dünyasında böyle olduğunu söylemek doğru değil. Maalesef kamplaşmalar oluyor. Birliği ulusal düzeyde sağlayamıyoruz. Bir tarafı suçlamak için değil. İsteriz ki her zaman Türkiye'nin çıkarları söz konusu olduğu zaman her zaman birleşelim, bunu başaralım."

"AZERBAYCANLA GURUR DUYUYORUZ"

Kürsüden indikten sonra AGC'nin daveti üzerine törene katılan Azeri gazetecilere de açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycan'ın son yıllarda önemli etkinliklere ev sahipliğini yaptığını söyledi. Azerbaycan'ın 2015 Avrupa Oyunları'nı da başarıyla gerçekleştireceğine inandığını anlatan Çavuşoğlu, "Kardeş Azerbaycan ile gurur duyuyoruz. Azerbaycan'ın her türlü etkinliğine Türkiye'den en üst düzey katılım sağlanacaktır" diye konuştu.

"AZERBAYCAN'A SALDIRMASINLAR"

Bakan Çavuşoğlu, bir Azeri gazetecinin, "Oyunların Azerbaycan'da düzenlenmemesiyle ilgili çeşitli olumsuzluklar konuşuluyor" ifadeleri üzerine, "Biz her zaman çifte standarda karşı olduk. Azerbaycan'a saldırmak için her fırsatı kollayan ülkeler Avrupa Oyunları'nı bahane ediyor. Kusura bakmasınlar Azerbaycan, Avrupa Oyunları'nı başarıyla gerçekleştirecektir. Biz de Azerbaycan'ın destekçisi olacağız. Avrupa Oyunları'nı bahane ederek Azerbaycan'a saldırmasınlar, çifte standarttan uzak dursunlar" karşılığını verdi.

"ERMENİSTAN İŞGAL ETTİĞİ TOPRAKLARDAN ÇEKİLSİN"

Bir gazetecinin Ermenistan'ın Azeri topraklarının işgaliyle ilgili sorusu üzerine de Bakan Çavuşoğlu, şöyle dedi:

"Azerbaycan'ın işgal edilmiş topraklarıyla ilgili tutumumuz belli. Ermenistan'la ilişkileri normalleştirmek için bunu şart koşuyoruz. Karabağ probleminde de her zaman Azerbaycan'ın yanındayız. Dolayısıyla Ermenistan uydurma iddialarla iftiralarla uğraşacağına önce işgal ettiği topraklardan çekilsin."

"GAZETECİLİK YAPTIKLARI İÇİN İŞTEN ATILIRLAR"

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ise kürsüdeki konuşmasında, gazeteciliğin çileli bir meslek olduğunu söyledi. Görevini yapan gazetecilerin her an çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabileceğine vurgu yapan Deniz Baykal, "Gazeteciler hem ekonomik, hem siyasal nedenlerle, gazetecilik yaptıkları için işten atılır. Mesleğin kaçınılmaz bir parçasıdır" dedi.

Son dönemde Türkiye'nin sosyal, hukuksal travmalar görüldüğünü anlatan Baykal, şöyle devam etti :"Ergenekon, Balyoz, paralellik olayları var. Bu olaylar sadece Türkiye'yi, hukuk sistemini, siyaseti değil medyayı da yakından ilgilendiriyor. Hızla doğrunun, yanlışın yer değiştiği, haklının, haksızın çok kısa süre içersinde tam tersine döndüğü ortamlarda gazetecilik yapmak hiç de kolay değil."

"BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NA ŞÜKRAN PLAKETİ"

Konuşmalarından ardından ödül törenine geçildi. Gazeteci- yazar Fatih Çekirge 'Yılın İnternet Gazetecisi', gazeteci- yazar Yavuz Donat 'Yılın Köşe Yazarı', NTV haber spikeri Seda Öğretir 'Yılın Haber Programı', ATV haber spikeri Cem Öğretir 'Yılın Haber Sunucusu' ödülüne layık görülürken, ödüllerini Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'dan aldı. Ödül alan gazetecilere sırtlarında isimleri yazan Albimo Alanyasğpor formasıda hediye edildi. Gecenin onur konuğu Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na ise bugüne kadar bölgeye yaptığı hizmetlerden dolayı Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim tarafından 'Şükran Plaketi' takdim edildi. Ödül töreni sonrasında ise ünlü sanatçı Yeşim Salkım, seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarıyla geceye katılan konuklara unutulmaz bir gece yaşattı.

"HABER ALANYA'YA 2 ÖDÜL BİRDEN"

Büyük gecede, gazetemiz Haber Alanya muhabirlerinden  Mert Cantürk röportaj dalında, gazetemiz grafik sevisi çalışanlarından Ömer Şafak mizanpaj dalında ödül alırken, Yeni Alanya Gazetesi'nden Mustafa Adıyaman, güncel yazılar dalında Alanya Postası Gazetesi'nden İbrahim İpbüker, gezi inceleme araştırma dalında Yeni Alanya Gazetesi'nden Oğuz 

Korum, fotoğraf dalında Yeni Alanya Gazetesi'nden Erkan Uysal, reklam- tasarım dalında Yeni Alanya Gazetesi'nden Bircan Subaşı ödüllerini aldı.  Medya başarı ödüllerinde; Televizyon haberi dalında Kanal A'dan Burak Gül, Spikerlik dalında Kanal A'dan Armağan İnan,  Montaj- kurgu dalında ATV'den Cuma Kayacı, TV programı dalında ATV'den Ülkü Arslan,  Güncel TV programı dalında Kanal A'dan Gülnaz Şencan- Yılmaz İster, TV reklamı dalında Kanal A'dan Mevlüt Boz, Spor programı dalında Engin Anak, İnternet haber sitesi dalında ise Yeni Alanya internet sitesi ödül aldı.  Ayrıca Kanal A'dan Gaye Çoşkun Arıkan Yılmaz Dim Jüri Özel ödülünü aldı.

Bu haber 1086 kez okundu.
Haber Alanya Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. 'Doğuştan diplomatız' (1250 kez okundu.) - 18/05/2015
  2. 2. Bahçeli'ye Antalya'da yoğun ilgi (1102 kez okundu.) - 18/05/2015
  3. 3. Ünlüler geçidi gibiydi (1087 kez okundu.) - 18/05/2015
  4. 4. Bakan ve ALTSO'ya teşekkür (1169 kez okundu.) - 18/05/2015
  5. 5. Türel, 50 Hafızı Umre'ye gönderecek (1000 kez okundu.) - 18/05/2015
  6. 6. 'Gönüllerinize girmek için geldim' (985 kez okundu.) - 18/05/2015
  7. 7. Elvan, AK gençlerle buluştu (928 kez okundu.) - 18/05/2015
  8. 8. CHP'li kadınlar destek turunda (946 kez okundu.) - 18/05/2015
  9. 9. Aladağ'dan Güney'e ziyaret (720 kez okundu.) - 16/05/2015
  10. 10. Çavuşoğlu onur konuğu (670 kez okundu.) - 16/05/2015
Facebook Yorumları